Достапни линкови

Москва: Се очекува Медведев да побара поддршка од Кина за руските проблеми во Грузија


Средба на лидерите на земјите-членки на Шангајската организација за соработка. На ова средба која е предводена од Русија и Кина, вклучувајки ги и Таџикистан,Усбекистан и Киргистан, се очекува рускиот претседател Дмитри Медведев да побара подршка од кинескиот колега Ху Џинтао за руските проблеми со Грузија.
XS
SM
MD
LG