Достапни линкови

Киев: Посета на британскиот секретар за надворешни работи Милибанд


Британскиот секретар за надворешни работи Дејвид Милибанд денеска е во посета на Украина, за која оцени дека е дел од напорите за изградба на широка коалиција против руската агресија врз Грузија. Милибанд, пред средбите со раководството на Украина, изјави дека Велика Британија целосно го подржува територијалниот интегритет на Грузија.
XS
SM
MD
LG