Достапни линкови

Денвер: Хилари Клинтон ги повика Демократите на единство


Сенаторката Хилари Клинтон ги опвика членовите на Демократската Партија да се обединат зад кандидатурата на Барак Обама за ноемвриските претседателски избори во Соединетите Држави. Во рамките на конвенцијата на демократите во Денвер, Хилари Клинтон изјави дека е потребно единство за да се спречи победата на кандидатот на републиканците Џон МекКејн.
XS
SM
MD
LG