Достапни линкови

Душанбе: Средба меѓу претседателите на Русија и Кина Медвдедев и Џинтао


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска во главниот град на Таџикистан, Душанбе, ќе има средба со кинескиот претседател Ху Џинтао на која ќе се разговара и за грузиските отцепени региони Јужна Осетија и Абхазија. Во Душанбе се одржува состанок на Шангајската организација за соработка, каде што е предвидено Медведев да има средби и со лидерите на Авганистан, Иран, Казахстан, Таџикистан и Узбекистан.
XS
SM
MD
LG