Достапни линкови

Анкара: Воена операција на турски воени авиони врз курдските позиции во Сеерен Ирак


Турски воени авиони изведоа синоќа голема воздушна операција врз позиции на герилците на Курдската работничка партија во Северен Ирак. Како што јави курдската телевизија, 8 турски воени авиони бомбардирале цели во реон во областа Соран. Пред тоа турската артилерија стрелала врз зоната на турско-ирачката граница.
XS
SM
MD
LG