Достапни линкови

Хаг: Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски во посета на Јохан Тарчуловски


Претседателот на Македонското Собрание Трајко Вељаноски денеска ќе го посети Јохан Тарчуловски во затворот во Шевенинген. Целта на средбата со Тарчуловски била уште еднаш да се истакне целосната поддршка на Република Македонија и на сите нејзини институции во жалбената постапка пред Меѓународниот кривичен суд за поранешна Југославија во Хаг.
XS
SM
MD
LG