Достапни линкови

Балучистан: Најмалку 20 лица загинаа во експлозија на бомба во Пакистан


Најмалку 20 лица загинаа кога бомба поставена на мотор експлодира на собир во пакистанската провинција Балучистан. На собирот се одбележувала втората годишнина од загинувањето на локалниот племенски водач Навар Акбар Букти во воените операции во 2006 година.
XS
SM
MD
LG