Достапни линкови

Вашингтон: Буш ја повика Русија да го признае територијалниот интегритет на Грузија


Американскиот Претседател Џорџ Буш ја повика Русија да го признае територијалниот интегритет на Грузија и да не ги признава сепаратистичките региони Јужна Осетија и Абхазија како незавсини држави. Буш, во соопштението, изрази длабока загриженост за апелот кој двата дома на Рускиот Парламент му го упатија на Претседателот Медведев за признавање на двете грузиски републики. Мдведев засега нема одговорено на едногласните барања на рускиот Парламент.
XS
SM
MD
LG