Достапни линкови

Ерусалим: Израел ослободи 200 палестински затвореници


Израел денеска, неколку часа пред посетата на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс на Блискиот Исток, ослободи двесте палестински затвореници. Рајс посредува во мировните преговори меѓу двете страни и се очекува тие да бидат завршени до крајот на годинава, пред истекот на манадот на претседателот Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG