Достапни линкови

Приштина: Предупредувачки протест на косовските Срби


Косовски срби денеска во Зубин Поток ќе одржат протест на предупредување до УНМИК поради инсталирањето видео надѕор на административниот премин Брњак на северот на Косово. Косовската полициска служба во минатата недела почна да инсталира видео камери на тој премин, а најавено дека камери ќе бидат поставени и на премините Јариње и Лепосавиќ, кои беа запалени од србите по прогласувањето на косовската независност.
XS
SM
MD
LG