Достапни линкови

Багдад: Во два бомбашки напади во Багдад загинаа четири лица


Во две експлозии на бомби поставени на пат во централниот дел на Багдад, загинале четири лица, а 15 се повредени, соопшти ирачката полицијата. Цел на првиот бомбашки напад била полициска патрола, додека втората експлозија одекнала откако присутните лица се здале во помош на настраданите од привиот напад.
XS
SM
MD
LG