Достапни линкови

Атина: Нема крајни рокови за грчко – македонските разговори за името


Нема крајни рокови во грчко, македонските разговори за името, изјави денеска шефот на грчката дипломатија Дора Бакојани по средбата со премиерот Костас Караманлис. Таа ја повтори позицијата на официјална Атина дека решението треба да биде заемно прифатливо име со географска одредница, кое би се користело за севкупна комуникација.
XS
SM
MD
LG