Достапни линкови

Москва: Русија ќе ги повлече своите војници од Грузија во согласност со францускиот план


Преставници на руските безбедносни сили соопштија дека во согласнот со францускиот мировен план ке ги повлечат своите војници од Грзуија до крајот на денов. Преставници на властите во Москва изјавија дека руските мировни сили ке останат во Јужна Осетија и во зоната околу регионот. Грузискиот претседател Саакашвили пак рече дека нема да се согласнот со тоа. Претходно Белата куќа и порача на Москва веднаш да ги повлече своите сили од Грузија.
XS
SM
MD
LG