Достапни линкови

Кабул: Британскиот премиер Гордон Браун во посета на Авганистан


Британскиот премиер Гордон Браун пристигна во Авганистан на разговори со претседателот Хамид Карзаи. Браун, пред да допатува во Кабул, имаше средба со британските војници во провинцијата Хелманд, каде што се најинтензивни борбите со талибанците.
XS
SM
MD
LG