Достапни линкови

Скопје: Метју Нимиц денеска на средба со македонскиот државен врв


Посредникот за името Метју Нимиц денеска попладне ќе пристигне во скопје на средби со највисоките македонски претставници. Најавени се одвоени средби со премиерот Никола Груевски и перетседателот Бранко Црвенковски. Македонскиот државен врв како што соопшти пред оваа посета го усогласи ставот околу предлогот кој наводно го носи со себе Нимиц а кој според неофицијалните информации содржи географска одредница.
XS
SM
MD
LG