Достапни линкови

Кабул: Францускиот претседател Саркози во посета на Авганистан


Францускиот Претседател Никола Саркози денеска во Кабул се сретна со преживеаните од заседаат во која загинаа 10 француски војници во еден од најсмртоносните напади врз меѓународните сили во Авганистан. Оваа година во Авганистан загинаа 180 припадници на меѓународните сили.
XS
SM
MD
LG