Достапни линкови

Дера: 20 лица загинале во експлозија на бомба


Во болницата во пакистанскиот град Дера Ислаил Кан во експлозија на бомба загинале дваесетина луѓе, јави Ројтерс. Претходно, во болницата било донесено телото на еден локален лидер кој бил застрелан изутрината.
XS
SM
MD
LG