Достапни линкови

Варшава: Кондолиза Рајс во Полска на потпишување на договор за анти ракетниот штит


По состанокот на северноатланскиот совет на НАТО во Брисел,се очекува Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс да пристигне во Полска. Повод на ова дводневна посета е потпишувањето на полско-американскиот протокол за распоредување елементи од противракетниот штит на САД на полска територија.
XS
SM
MD
LG