Достапни линкови

Кабул: Деветмина цивили загинале во напад на бомбаш самоубиец


Во напад на бомбаш самоубиец пред американска база во источен Авганистан загинале 9 авганистански цивили а 13 биле ранети. Гувернерот на провинцијата Кхост Арсака Џамал изјави дека жртвите биле работници кои чекале да влезат во базата. За време на истрагата уште еден бомбаш се обидел да нападне, но бил застрелан од полицијата.
XS
SM
MD
LG