Достапни линкови

Техеран: Заменик шефот на агенцијата за атомска енергија во Иран


Во Техеран пристигна заменик шефот на Меѓународната Агенција за атмоска енргија Оли Хеинонен на разговори за иранското нуклеарно прашање. Посетата доаѓа ден по објавата дека Иран лансирал ракета во вселенета способна да носи сателит. Според Вашингтон тоа е проблематично бидејки таквата технолигија може да се користи за балистички ракети.
XS
SM
MD
LG