Достапни линкови

Приштина: Мисиите на ОН и ЕУ ќе потпишат меморандум за пренос на овластувањата


Мисиите на Обединетите Нации и Европската Унија на Косово денеска треба да потпишат меморандум за пренос на овластувањата во правосудството, полицијата и царините. Со меморандумот, според приштинските медиуми во време на реконфикурација на УНМИК ке се разјасни мисијата ЕУЛЕКС.
XS
SM
MD
LG