Достапни линкови

Баку: Две лица загинаа во експлозија во џамија


Две лица биле убиени, а девет повредени во експлозија на џамија во главниот град на Азербејџан, Баку. Експлозијата била предизвикана од рачна бомба. Џамијата каде што се случила несреќата е изградена во 1990, а е позната по врските со вехабизмот.
XS
SM
MD
LG