Достапни линкови

Багдад: Најмалку 15 загинати во напад на бомбаш самоубиец


Најмалку 15 лица загинаа, а 29 се ранети во напад на бомбаш самоубиец во сунитскиот дел на Багдад, соопшти ирачкото министерство за внатрешни работи. Самоубиствениот напад се случил на полициски пункт во Багдад, а во нападот загинале осум цивили и седум припадници на локалната полиција.
XS
SM
MD
LG