Достапни линкови

Флорида: Тропската бура Феј одзеде два живота


Најмалку две лица загинале, а две деца се водат за исчезнати во невремето предизвикано од тропската бура Феј, што ги погоди Хаити и Доминиканската Република. Метереолозите предупредуваат дека тропската бура би можела да се претвори во ураган. Властите во Куба издадоа предупредување до граѓаните од некои провинции, а вонредна состојба е прогласена и во јужните делови од Флорида.
XS
SM
MD
LG