Достапни линкови

Кандахар: Во бомбашки напад загинаа најмалку 10 авганистански полицајци


Најмалку 10 полицајци загинале при експлозија на бомба поставена на пат во авганистанската провинција Кандахар. Сеуште не е јасно кој стои зад нападот, но авганистанската полиција ги обвини талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG