Достапни линкови

Прага: Клаус се огради од декларацијата на балтичките лидери за безрезервна поддршка на Грузија


Чешкиот Претсеадтел Вацлав Клаус денеска се огради од декларацијата на Претседателите на Полска, Украина, и трите балтички држави кои оваа недела во Тбилиси и дадоа безрезервна подршка на Грузија во судирот со Русија. Клаус, како што рече, не сака да се вози на помодарскиот бран на Златната Грузија и Лошата Русија.
XS
SM
MD
LG