Достапни линкови

Филипини: 15 лица загинаа во сообраќајна несреќа


Во сообраќајна несреќа на товарен камион на југот на Филипините живото го загубија 15 лица, а 14 се повредени. Повеќето жртви се жени, кои го запреле камионот за да ги пренесе до место каде имале намера да продаваат храна и цигари.
XS
SM
MD
LG