Достапни линкови

Сочи: Грузија топ тема на средбата Медведев – Меркел


Руско – грузискиот конфликт е топ тема и на разговорите во Сочи меѓу рускиот Претседател Дмитриј Медведев и германскиот канцелар Ангела Меркел, иако состанокот беше планиран пред почетокот на воените судири. Меркел исто така ке патува и за Тбилиси во недела.
XS
SM
MD
LG