Достапни линкови

Тбилиси: Кондолиза Рајс ќе ја потврди американската поддршка за Грузија


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска во Тбилиси ке ја реафирмира американската подршка на Грузија во нејзиниот конфликт со Русија. Таа во Тбилиси патува од Париз каде што со Францускиот Претседател Никола Саркози разговараше за фрагилниот прекин на огнот на Кавказот.
XS
SM
MD
LG