Достапни линкови

Тбилиси: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска се очекува да допатува во Тбилиси, во рамките на напорите за решавање на грузиската криза. Најавено е и дека во Сочи ќе се сретнат Рускиот претседател Дмитриј Медведев и германскиот канцелар Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG