Достапни линкови

Анкара: Иранскиот претседател Ахмадинеџад во посета на Турција


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат денеска во Турција се очекува да потпише договор за гасовод. На договорот се гледа како на демонстрација на подобрени односи меѓу Исламската Република Иран и членката на НАТО Турција.
XS
SM
MD
LG