Достапни линкови

Скопје: Македонија зафатена од топлотен бран


Македонија денеска и во следните неколку денови, според метеоролозите, ќе биде зафатена од топлотен бран со температури до 39 степени и УВ индекс со вредност 9. Препраките се носење лесна и светла облека, помалку јадење повеке безалокохолни пијалоци и не излегувајте на сонце ако не морате.
XS
SM
MD
LG