Достапни линкови

Москва: Ден на жалост поради настраданите во Јужна Осетија


Во Русија денеска е ден на жалост поради настраданите во Јужна Осетија. Според податоците на руското министерство за надворешни работи, во судирите во изминатите неколку дена, загинале околу илјада и шестотини луѓе, а областа ја напуштиле триесет илјади.
XS
SM
MD
LG