Достапни линкови

Брисел: Шефовите на дипломатиите на ЕУ разговараат за ситуацијата во Грузија


Шефовите на дипломатиите на Европската унија на денешниот состанок во Брисел ги разгледуваат мерките против Русија поради нејзината употреба на сила во Грузија. Агенциите, повикувајќи се на дипломатски извори, прецизираат дека станува збор за симболични мерки, но и за конкретно испраќање посматрачи на Унијата кои би го надгледувале примирјето во Грузија.
XS
SM
MD
LG