Достапни линкови

Гори: Најмалку петмина загинати во руското бомбардирање на градот Гори


Во руското бомбардирање врз градот Гори во Грузија, според западните медиуми, иамло најмалку 5-мина загинати. Меѓу нив и еден грузиски новинар и неговиот возач, а холандскиот амбасадор во Тбилиси изјави дека и еден холандски новинар загинал во Гори.
XS
SM
MD
LG