Достапни линкови

Москва: Оставка на Саакашвили за смирување на кризата околу Јужна Осетија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека кризата околу Јужна Осетија би можела да биде смирена доколку грузискиот претседател Михаел Саакашвили си поднесе оставка. Лавров го критикуваше Западот што не извршил притисок врз Тбилиси да не употребува сила.
XS
SM
MD
LG