Достапни линкови

Тбилиси: Посети на претседателите на Полска, Украина, Литванија, Летонија и Естонија


Претседателите на Полска, Украина, Литванија, Летонија и Естонија денеска би требало да допатуваат во Тбилиси и да и изразат подршка на Грузија во конфликтот со Русија. За таа мисија, полскиот претседател Лех Качински телефонски разговарал со американскиот претседател Џорџ Буш, јавија медиумите во Полска. Но, полската влада е воздржана во врска со оваа мисија.
XS
SM
MD
LG