Достапни линкови

Брисел: Генералниот секретар на НАТО Схефер ја обвини Русија за прекумерна употреба на сила


Генералниот секретар на НАТО Јап де хоп Схефер ја обвини Русија за прекумерна употреба на сила и загрозување на грузиската територија со ширење на воената акиција надвор од Јужна Осетија. Според дипломатски извори утре во Брисел шефот на грузиската дипломатија ке има средби со амбасадорите на НАТО.
XS
SM
MD
LG