Достапни линкови

Анкара: Турската државна телевизија догодина ќе отвори канал на курдски јазик


Турската државна телевизија соопшти дека ке отвори канал на курдски јазик идната година. На 24 часовниот канал ке се емитува програма и на арапски, фарси и зазаки – курдски дијалект.
XS
SM
MD
LG