Достапни линкови

Техеран: Алжирскиот претседател во посета на Иран


Алжирскиот претседател Абделазис Боутефлика придружуван од висока делегација денеска ке го посети Иран.Боутефлика кој во 2003 година последен пат го посети Иран ке оствари средби со врховниот лидер Ајатолах Али Кхаменеи,претседателот Махмуд Ахмадинеџат и спикерот на парламентот Али Ларијани.
XS
SM
MD
LG