Достапни линкови

Москва: Францускиот шеф на дипломатијата во мисија за надминување на конфликтот во Грузија


Францускиот министер за надворешни работи Бернард Кушнер кој вчера пристигна во Тбилиси за да разговара со грузијскиот претсеател Михаил Саакашвили, се очекува денеска да пристигне во Москва.Како што се најавува, Кушнер ке биде во мисија да посредува за надминување на конфликтот помеѓу Русија и Грузија во име на европската унија. Имено наредната недела се очекува и францускиот претседател Никола Саркози да ја посети Москва.
XS
SM
MD
LG