Достапни линкови

Тбилиси: Русија продолжува со нападите на грузиска територија


Официјални лица на Грузија утринава изјавија дека и покрај најавите на Тбилиси за повлекување на грузиската војска од Јужна Осетија и отпочнување на преговори со Москва, Русија продолжува со нападите на Грузиска територија. Имено како што изјавија од грузиското министерство за внатрешни работи била нападната воена база и еден инсталиран радар во близина на Тбилиси. По четиридневна борба, руските сили ја презедоа контролата врз Јужно- осетискиот град Тсхинвали.
XS
SM
MD
LG