Достапни линкови

Земури: Осум лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад во алжирскиот град Земури


Во самоубиствен напад со автомобил бомба во северниот алжирски град Земури загинале осум лица, а 19 се повредени, јавија медиумите во Алжир. Нападот се случил во близина на полициска станица во овој град, но сеуште не е јасно кој стои зад него.
XS
SM
MD
LG