Достапни линкови

Кабул: 10 луѓе ги изгубија животите во нападите во авганистанската провинција Каписа


Авганистански претставници соопштија дека најмалку 10 лица загинале во судирите и воздушните напади во провинција Каписа, во близина на Кабул. Локалните власти посочија дека сите загинати се цивили, додека претставници од полицијата изјавија дека сеуште не е утврдено дали станува збор за талибански бунтовници или цивилно население.
XS
SM
MD
LG