Достапни линкови

Пекинг: Грузиските спортисти ќе останат на Олимписките Игри во Пекинг и покрај конфликтот


Грузиските спортисти ќе останат на Олимписките Игри во Пекинг и покрај претходните најави дека поради конфликот во регионот, тие ќе бидат повлечени. Претседателот на Грузија Михаеил Сакаашвили сепак побарал од спортистите да останат на Олимпијадата и да продолжат со натпреварите.
XS
SM
MD
LG