Достапни линкови

Москва: Грузија да ги повлече трупите од Осетија за запирање на судирите, изјави Медведев


Единствен начин за запирање на судирите е итно повлекување на грузиските војници од Јужна Осетија, изјави денеска рускиот претседател Дмитриј Медведев. За овој став на Медведев, рускиот претставник Рогозин денеска го информирал и НАТО. Преговори нема да има се додека Грузија не ја повлече војската, изјави Рогозин.
XS
SM
MD
LG