Достапни линкови

Пекинг: Буш бара Русија да ги прекине нападите надвор од зоната на конфликтот


Американскиот претседател Буш попладнево во Пекинг побара од Москва да прекине со бомбардирањата надвор од зоната на конфликтот во Јужна Осетија. Буш повика на почитување на територијалниот интегритет на Грузија.
XS
SM
MD
LG