Достапни линкови

Тбилиси: Грузија прогласи воена состојба


Грузискиот претседател Михаил Сакашвили прогласи денеска состојба на војна во државата откако Тбилиси ја обвини Русија дека бомбардира цивилни области во државата. ,,Потпишав декрет за состојба на војна. Грузија се наоѓа во состојба на целосна воена агресија," изјави Сакашвили по средбата со националниот Совет за безбедност.
XS
SM
MD
LG