Достапни линкови

Прага: Најмалку десет лица загинале во железничка несреќа


Чешката полиција соопшти дека најмалку 10 лица загинале а над 100 се повредени кога брзиот воз Еуро сити со брзина од 140 километри на час се втрурнал во мост кој се урнал во близина на Суденка на 350 километри од Прага во близна на полската граница. Возот сообраќал од Краков кон Прага.
XS
SM
MD
LG