Достапни линкови

Вашингтон: Се очекува Гејтс да го поддржи планот за зголемување на авганистанската армија


Според американските медиуми се очекува Секретарот за одбрана Роберт Гејтс да го подржи планот за зголемување на авганистанската армија од 50 на 120 илјади војници. Според Њујорк Тајмс тоа во следните пет години ќе чини 20 милијарди долари а Вашингтон ќе бара придонес ид од НАТО сојузниците.
XS
SM
MD
LG